لباس ورزشی:

هر ورزشی با توجه به ویژگی های خود لباس مخصوص دارد همچنین شرایط محیطی که در آن فعالیت صورت می گیرد می تواند در انتخاب نوع لباس مؤثر باشد. خصوصیات لباس ورزشی: لباس ورزشی تقریبا باید گشاد، کم وزن و راحت باشد و متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه انتخاب شود. بهتر است فرد در حین انجام فعالیت های بدنی و ورزشی لباس کمتری بپوشد زیرا تمرین های بدنی تا حدی او را گرم می کند. رنگ لباس علاوه بر خلق زیبایی از لحاظ روانی نیز تاُثیر خاصی دارد. فرد باید متناسب با درجه حرارت محیط لباس مناسب بپوشد برای مثال:

1 - در درجه حرارت 16 تا 27 درجه سانتی گراد (در حین انجام فعالیت های بدنی) پیراهن نازک و شورت ورزشی مناسب است.
2 - در درجه حرارت 6 تا 16 درجه سانتی گراد پیراهن ورزشی آستین دار با شلوار ورزشی مناسب است. 3 - در درجه حرارت زیر 6 درجه سانتی گراد پویشیدن لباس گرم بهتر است.نکته ها:استفاده از کلاه و دستکش در دمای زیر 11 درجه سانتی گراد نیز توصیه می شود.

پوشیدن پیراهن نایلونی یا استفاده از لباس ورزشی تهیه شده از الیاف مصنوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. پاکیزگی لباس به تندرستی فرد کمک می کند و از ضروریات بهداشت فردی محسوب می شود اما گاه، ورزشکاران به موضوع بهداشت پوشاک خود بی توجهی می کنند و شرایط را برای ایجاد بیماری ها فراهم می سازند. بهتر است لباس ورزشی رنگی روشن داشته باشد.

/ 1 نظر / 18 بازدید
داود

سلام خوب غیر از زمستان ها، سایر زمان ها هوا روی 20 درجه تا 40 درجه است. اصفهان تا 42 و بیشتر هم میره. اما با شورت ورزشی بری تو پارک یا ... همچین نگاهت میکنند که..... لطفا پاسخ بدین